Właściwe projektowanie serwisów w kilku krokach
Projektowanie portali może zdawać się łatwym zajęciem. I po części jest to prawdą. Jak przyjmiemy, że budowanie serwisów internetowych jest postawieniem gotowego CMSa na darmowym hostingu. Wtedy nasza praca sprowadza się do kilku kliknięć myszki na klawiszu dalej. Ale tej czynności nie powinniśmy określać tworzenie stron WWW, natomiast rejestrowaniem na serwisie internetowym. Ta czynność nie ma nic wspólnego z właściwym budowaniem witryn internetowych na potrzeby firm. Może być raczej traktowana hobbistycznie lub jako rozpoczęcie właściwej edukacji o tworzeniu stron www.

Natomiast właściwe budowanie stron WWW to robienie ich od początku do końca. W skład tej czynności wchodzą kolejne fazy: przygotowanie projektu graficznego dla strony, zaprogramowanie strony www, podłączenie najlepszego panelu administracyjnego. A następnie skonfigurowanie wszystkiego na serwerze klienta. Wytrawny webmaster winien umieć poruszać się na hostingu, którego obsługa jest wręcz w języku niemieckim.

Takiej podejście należy określić właściwym tworzeniem porali. Unikalny wygląd strony www to podstawa. Nie można iść na skróty i wykorzystywać gotowych rozwiązań. Bezpłatne szablony są powszechnie wykorzystywane przez niezliczoną liczbę ludzi. Więc twoja strona internetowa nie będzie unikalna. Natomiast darmowy CMS to zagrożenie potencjalnych włamań na twoją stronę.
Właściwe projektowanie serwisów w kilku krokach