Jak rozróżnić wartościowy link od szkodliwego
Jeszcze parę lat wstecz każdy odnośnik działał na plus dla witryny www do której kierował. Nikt nie zastanawiał się czy powinno się go utworzyć. Odnośniki różniły się mocą jaką przekazywały docelowej stronie. Te gorszej jakości nie powodowały większych zmian w indeksie wyszukiwarki, ale nie szkodziły. Można było je hurtowo pozyskiwać setki odnośników do naszej witryny internetowej. Kłopotem mógł być jedynie filtr, za nienaturalny przyrost odnośników.

Dopiero od niedawne, Google zmieniło swoją politykę i rozróżnia linki. Jedne z nich mogą nam zaszkodzić, inne podnosić ranking witryny www w wynikach Google. Od tego czasu zagadnienie dobrych odnośników spędza sen pozycjonerom, którzy muszą je tworzyć. Natomiast często ciężko jest odróżnić wartościowy odnośnik od tego szkodliwego.

Najłatwiej mówiąc, toksyczne linki to te które pochodzą z seokatalogów stron, powszechnych blogów i innych tworów, które na pierwszy rzut oka przypominają fermę odnośników. W porządku, a co z zapleczami i forami. Własne zaplecza są w stosunkowo bezpiecznym miejscem budowania odnośników. Jeśli o nie dbamy i nie dodajemy zbyt dużej liczby odnośników wychodzących to jest to dobry sposób na uzyskanie odnośników. A jeśli chodzi o fora to należy przyjąć zasadę omijania miejsc, gdzie jesteśmy w stanie budować linki z automatu. Takie lokalizacje są podatne na negatywną ocenę wyszukiwarki Google. Inna przetestowana zasada to zostawianie odnośników w miejscach, gdzie inni tego nie robią.
Jak rozróżnić wartościowy link od szkodliwego
Zobacz również: Kupowanie auta